CASE STUDY

Te rozwiązania świetnie sprawdziły się u naszych Klientów. Zobacz, co spowodowało, że osoby osiągnęły sukces w nauce języka obcego.

 • Manager wyższego szczebla, poziom średniozaawansowany. Szybko musi komunikować się z Amerykaninem

  Manager wyższego szczebla, poziom średniozaawansowany niższy. Na skutek zmiany przełożonego angielski staje się niezbędnym narzędziem komunikacji w pracy. W krótkim czasie musi opanować język angielski w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację z Amerykaninem.


  Rozwiązanie Eltee:
  Intensywny kurs, zorientowany na zakres działalności klienta (słownictwo, zwroty stosowane w szczególności w jego branży), wykorzystujący głównie amerykańskie materiały, również autentyczne dostarczone przez firmę. Intensywne ćwiczenie nowo poznanego słownictwa i zwrotów w praktyce w aranżowanych sytuacjach biznesowych.

  Efekt:
  Już po pierwszych 3 tygodniach Klient zauważa znaczną poprawę w komunikacji z szefem. Po 2-ch miesiącach intensywność zostaje zmniejszona, stres spowodowany komunikacją został wyeliminowany. Zostały wytyczone kolejne cele, motywacja utrzymała się na wysokim poziomie.

 • Poziom początkujący, osoba dorosła, zmienny grafik i wyjazdy służbowe

  Poziom początkujący, osoba dorosła, zmotywowana do nauki; zmienny grafik i wyjazdy służbowe nie pozwalają na uczęszczanie na zajęcia o stałych porach.

  Rozwiązanie Eltee:
  Elastyczne godziny zajęć z zachowaniem stałej miesięcznej ilości godzin. Prowadzenie części zajęć za pomocą platformy on-line. Znalezienie rozwiązania umożliwiającego pozalekcyjny, stały kontakt z językiem angielskim. 

  Efekt:
  Klientka ma możliwość uczęszczania na zajęcia, które pozwalają na stopniowe i systematyczne osiąganie kolejnych szczebli znajomości języka.

 • Maturzysta, uczęszczał na grupowe kursy. Problemy w mówieniu

  Maturzysta, uczęszczał na kilka grupowych kursów o liczebności 10-12 uczestników. Nie korzystał on z możliwości wypowiadania się po angielsku, nie było to też od niego egzekwowane. Ćwiczenia wykonywane na zajęciach w podręczniku nie stanowiły problemów w przeciwieństwie do komunikacji ustnej.


  Rozwiązanie Eltee:
  Skoncentrowanie się na ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych. Zastosowanie w praktyce znanych wyrażeń i zwrotów niezbędnych w sprawnej komunikacji. Konwersacje na materiałach bliskich tematycznie zainteresowaniom ucznia. Wskazówki dotyczące skutecznej nauki angielskiego poza zajęciami indywidualnymi z lektorem. 

  Efekt:
  Swobodna rozmowa na różne tematy w języku angielskim, brak oporów w nawiązaniu rozmowy. 

 • Osoba dorosła, 10 lat nauki angielskiego, nadal odczuwa barierę w mówieniu po angielsku

  Osoba dorosła, poziom średniozaawansowany, prawie 10 lat nauki angielskiego, nadal odczuwa barierę w mówieniu po angielsku.


  Rozwiązanie:
  Opracowanie konwersacyjnego kursu indywidualnego w szczególności koncentrującego się na tych aspektach języka, które sprawiają najwięcej trudności. Zrozumienie przyczyny bariery w mówieniu po angielsku pozwala zastosować stosowną autorską metodę. Kurs był prowadzony z wykorzystaniem przestrzeni poza salą zajęć, zostały odtworzone warunki i sytuacje, w których bariera w mówieniu została przełamana

  Efekt:
  Klient zyskuje pewność siebie, coraz częściej swobodnie komunikuje się w j. angielskim bez obaw o popełnienie błędów. Mówi nie tylko swobodniej, ale zdecydowanie bardziej poprawnie. W efekcie jest jeszcze bardziej zmotywowany i chętny do dalszej nauki.

 • Osoba dorosła, zmiana stanowiska wymaga telekonferencji i prezentacji na poziomie międzynarodowym

  W swojej pracy w zw. ze zmianą stanowiska prowadzi rozmowy telefoniczne i prezentacje, a także aktywnie uczestniczy w telekonferencjach na poziomie międzynarodowym, komunikacja więc odbywa się po angielsku w szczególności z Hiszpanami, Włochami, Francuzami oraz Hindusami. Dotychczasowe konwersacje z Native Speakerem nie polepszyły umiejętności komunikacyjnych.

  Rozwiązanie Eltee:
  Zajęcia zostają ukierunkowane na ćwiczenie umiejętności praktycznych angielskiego w środowisku pracy z uwzględnieniem materiałów o specyfice międzynarodowej. Klient uczy się jak prowadzić skuteczne prezentacje, ćwiczy je podczas zajęć z lektorem. Dodatkowo, zajęcia uwzględniają sytuacje nieformalne w pracy, z którymi klient ma do czynienia (wita gości z zagranicy, oprowadza po miejscu pracy, odpowiada na wszelkie pytania dotyczące także życia kulturalnego miasta). Rozmowy telefoniczne i wideokonferencje są aranżowane w formie prawdziwych rozmów telefonicznych i telekonferencji z lektorem, dzięki czemu klient odnajduje się w realnych sytuacjach. Lektor dbał nie tylko o rozmowę w języku obcym, ale opracowywał materiały i prowadził zajęcia z metodyką nakierowaną na osiągnięcie konkretnych celów.

  Efekt:
  Klient nabył więcej pewności siebie w rozmowach telefonicznych, a także w wystąpieniach publicznych. Ćwiczenia na rozumienie ze słuchu rozmów biznesowych różnych narodowości zaowocowały swobodnym porozumiewaniem się w środowisku pracy.

                                         
 Fly High by Eltee.pl    ul. Klimczaka 17/132    02-797 Warszawa     info@eltee.pl   
VMD Script logo
Do góry