×
≡ menu

Ubezpieczenie na Rosję do wizy rosyjskiej

Cześć! Dziękuję za zaglądasz na bloga :) Mam nadzieję, że dowiesz się tego czego szukasz, jeśli nie - zawsze możesz do mnie napisać, chętnie pomogę.

Poniżej znajdziesz informacje dotyczace ubezpieczeń jakie możesz kupić w związku z wyjazdem do Rosji. 

Polisa do wizy rosyjskiej - jaki termin ubezpieczenia? 

Polisa ubezpieczenia medycznego musi posiadać termin ważności całkowicie pokrywający się z terminem ważności wizy. Termin ważności wizy jest tym, co wpiszemy we wniosku jako data wjazdu-wyjazdu, najczęściej będzie to data jaka widnieje na naszym zaproszeniu. Należy pamiętać jedynie, że musimy ogarniać całościowo: musimy mieć ubezpieczenie, które obejmuje termin wjazdu-wyjazdu wpisany we wniosku wizowym. Ubezpieczenie może być na okres dłuższy niż termin wyjazdu, jeśli będzie krótsze, w najlepszym wypadku dostaniemy wizę na krótszy termin, ale bardziej prawdopodobne, że nasz wniosek o wizę zostanie odrzucony.

Jakie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie powinno pokrywać KL (Koszty leczenia) na kwotę minimum 30.000 EURO. Pozostałe opcje ubezpieczenia są dobrowolne i zależą tylko od Ciebie.

Z ubezpieczeniami i ich akceptowaniem przez konsulaty bywa różnie. Chodzi o to, że na polisie ubezpieczeniowej powinny znaleźć się następujące dane: Twoje imię i nazwisko, Twój adres, data urodzenia, czas na jaki zawierasz ubezpieczenie, zakres terytorialny Rosja (lub cały świat), kwota ubezpieczenia KL (koszty leczenia) podana w EURO (min. 30 000 euro).

Wyżej wymienione wymagania spełnia kilka polis, w pierwszej kolejności polecam polisę TU EUROPA – nigdy nie zdarzyło mi się, aby to ubezpieczenie zostało odrzucone przez konsulat. Najszybciej kupić ją on-line, możesz to zrobić tutaj, a następnie wydrukować polisę.

Przechodzą bez większych problemów polisy Singal Iduna, Warta, Generali, Axa – ubezpieczyciele dostosowują ofertę do potrzeb, ale np. pamiętam, że niektóre osoby korzystające z Generali musiały zwracać się o wydanie dodatkowych dokumentów potwierdzających kwotę w EURO, bo była napisana w złotówkach, bywały też inne mniejsze problemy, których niestety nie pamiętam. Obiecuję, że sprawdzę dokładnie ofertę ubezpieczycieli i poszerzę ten wpis.

Przydatne linki:

Link do ubezpieczenia TU EUROPA (różne warianty, najtaniej wybrać TRAVEL World Standard KL 30.000) do kupienia online: https://polisy.voyager.pl/PolisaTUEUROPA

Link do wyszukiwarki ubezpieczeń dostępnych on-line: https://polisy.voyager.pl/PolisaOnline

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu?

Na pewno ciekawą opcją są Karty. Przyznam, że kilkukrotnie korzystałem z Karty Planeta Młodych (jeśli nie masz ukończonych 39 lat też możesz to rozważyć) i konsulat w Warszawie je zaakceptował. Ale już w Krakowie niestety wnioski innych osób zostały odrzucone – na to też znalazł się sposób i o tym za chwilę.

Jak to działa? Wraz z zawarciem umowy o kartę przysługuje nam umowa na ubezpieczenie, która zazwyczaj posiada w zasięgu cały świat i jest ważna cały rok, więc oszczędność jest naprawdę ogromna,  jeśli planujesz podróżować kilkukrotnie. Np. Karta Planeta Młodych Travel TA kosztuje nas całe 60 zł, jesteśmy ubezpieczeni na KL (koszty leczenia) na 60.000 EURO (czyli dwukrotnie więcej niż wymaga konsulat RF) dodatkowo mamy ubezpieczenie NNW na 7000PLN i OC na 50.000 EURO.

Nasza polisa, którą składamy w konsulacie składa wówczas się z dwóch dokumentów: Karty (której robimy ksero) oraz Certyfikatu Ubezpieczenia (który w Przypadku Karty Planeta Młodych możesz pobrać tutaj. Na certyfikacie jest jasno napisane, że takie warunki posiadają wszystkie osoby posiadające Karty, ale wszystko teraz zależy od przychylności konsulatu, albo im się spodoba albo nie, mogą zakwestionować np. że nie da się stwierdzić czy przedłożona Karta jest Kartą do tego certyfikatu itd.

Tak naprawdę nawet jeśli konsulat odrzuci Twoja Kartę jest to do ominięcia. Uwaga: opisane poniżej techniki mogą powodować poważne konsekwencje, za które nie odpowiadam. Robisz to na własne ryzyko.

W polskim prawie każde ubezpieczenie można zwrócić jeśli nie zacznie się okres jego ważności, możemy zatem kombinować następująco:

1. kupujemy ubezpieczenie
2. składamy do konsulatu dokumenty i polisę
3. dostajemy wizę
4. zwracamy ubezpieczenie i otrzymujemy zwrot kosztów
W rezultacie mamy wizę bez ubezpieczenia, no ale przecież, mamy Kartę Planeta Młodych, która ta ubezpieczenie zapewnia.

Pozostawiam to Twojemu wyborowi, jeśli nie chcesz kombinować i wolisz spać spokojnie kup ubezpieczenie np. w TU EUROPA :)

Użyteczne linki i wyszukiwarki:

Wyszukiwarka Kart z ubezpieczeniem
-
 Wyszukiwarka Polis On-line

 

 

  

Autor: 

Zobacz nas na Facebooku       
 Fly High by Eltee.pl
VMD Script logo