×
≡ menu

Kasia, metodyczka i lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Filologii Angielskiej UW, z ponad 5 letnim doświadczeniem w nauce języka angielskiego. Miałam przyjemność uczyć dzieci, młodzież i dorosłych w grupach i indywidualnie. Ostatnio jednak skoncentrowałam się na dzieleniu się z innymi  tajnikami Business i Financial English. 

Z racji swoich zainteresowań akademickich – historia języka – lubię dochodzić do sedna zagadnień gramatycznych i słownikowych. Myślę, że o wiele łatwiej jest się czegoś nauczyć jeśli wie się jak i dlaczego coś takiego jak nasze ukochane „czasy gramatyczne” w ogóle zaistniało. Chyba jeszcze ważniejsze jest dla mnie personalizowanie zajęć z uczniem – język angielski jest „długi i szeroki”, więc lubię być pewna, że uczę tego fragmentu, który uczniowi naprawdę się przyda, w sposób jaki do niego właśnie dotrze. Największą satysfakcję daje to, jak uczeń przyznaje, że „wreszcie zrozumiał” i, że jakaś formuła „wcale nie jest tak skomplikowana jak się wydawało”. Najbardziej nie lubię czegoś nie wiedzieć (chyba nie jestem w tym odosobniona?) więc jeśli na lekcji uczeń zada pytanie, na które nie jestem w stanie satysfakcjonująco odpowiedzieć od razu na pewno jeszcze wrócę do tego na następnej lekcji po gruntownym zbadaniu tematu ;). 

Poza przekazywaniem wiedzy i entuzjazmu dotyczącego języka angielskiego lubię podróżować – ostatnio po Szkocji, czytać (głównie brytyjskich autorów), słuchać muzyki (raczej nie brytyjskiej np. Ladysmith Black Mambazo :)), dobrze zjeść też lubię (kuchnie każdego kręgu kulturowego).

Zobacz nas na Facebooku       
 Fly High by Eltee.pl
VMD Script logo