×
≡ menu

Po co uczyć się włoskiego?

Italia posiada kulturę, krajobrazy, historie, muzykę, sztukę, literaturę, film, kuchnię, modę, design na tyle bogate, aby wypełnić całe życie do ich odkrywania.. Od czasów rzymskich, eksportowała to bogactwo do innych części Europy i świata.

Znając język włoski jesteś w stanie zrozumieć i docenić ten skarbiec ludzkiej ekspresji w unikalny sposób.  Znajomość języka włoskiego pozwala zwiedzić przeszłość i teraźniejszość Włoch z najbardziej optymalnego punktu obserwacyjnego. Włochy to jedna z pięciu najlepszych ekonomii na świecie (mimo, ze dotknięta kryzysem, a może właśnie dlatego potrzebuje wszechstronnych umysłów z kraju historycznych przyjaciół) i wielu pracodawców poszukuje osób mówiących zarówno po włosku jak i angielsku.

Znajomość języka włoskiego niepodważalnie zwiększa intensywność doświadczeń z podróży, oferując możliwość rozmawiania z tubylcami. Wspomnienia, które przywieziecie nie będą tylko tymi pomników historii, smaków wina i slońca, ale także ludzi.

Standardowy język włoski (ten oficjalny i ten, którego uczą się obcokrajowcy w szkołach) pochodzi z Toskanii, ale jest oczywiście używany przez wszystkich, więc nie należy martwić się o nieznajomość dialektów, które, choć liczne i tworzące barwny folklor językowo-kulturowy, nie stanowią jednak problemu w porozumiewaniu się z mieszkańcami (z...małymi wyjątkami!) Motywacje do nauki bywają zawsze różne, ważne, aby nigdy ich nie zabrakło.  

Wznieśmy wiec toast wybornym Chianti, Bolgheri czy Barolo, aby pogratulować sobie odwagi rozpoczęcia nowej przygody, kto wie, może przygody życia. 

Zapraszamy do naszej szkoły, chcemy pomóc Wam zrealizować Wasze marzenia o poznaniu języka słonecznej Italii. 


Zobacz nas na Facebooku       
 Fly High by Eltee.pl
VMD Script logo