×
≡ menu

Angielski

Angielski ogólny, biznesowy i specjalistyczny. Sprawdź szczegółowe opisy zajęć, jakie możemy dla Ciebie realizować

 • Angielski ogólny

  Na zajęciach skutecznie nauczysz się przede wszystkim swobodnej komunikacji po angielsku w codziennych sytuacjach, nauczysz się mówić i rozumieć, bazując na autentycznych zwrotach i wyrażeniach języka codziennego. Zobacz dlaczego Angielski z Eltee

  Zapytasz pewno, jakich?

  • Czy nie starasz się czasem wyeliminować z diety jakiegoś składnika? „I’m trying to cut down on caffeine” - powiesz, jeśli zależy Ci na ograniczeniu spożycia kofeiny.
  • Gdy wskutek nadmiernego chodzenia po sklepach w przedświątecznej gorączce, Twoje stopy zatrą Cię do żywej skóry, powiesz: „The soles of my feet are raw from all that walking!”
  • Jeśli chcesz odpalić jakiś program komputerowy, musisz kliknąć w ikonkę... „Double click that yellow icon to launch it”
  • Czasem masz ochotę zaprosić kogoś do kina :) „Would you like to go see a movie together sometime?”
  • „Na mnie już pora”... powiesz, gdy musisz wyjść. „I should get going”
  • Mógłbyś przysiąc, że tutaj odłożyłeś coś, co właśnie Ci zginęło... to dziwne! „That’s weird. I could have sworn I put it here!”
  • Jeśli Twoje dziecko właśnie się potknęło i przewróciło, chcąc pocieszyć je, powiesz: „You’ll live”.

  

Dzięki zajęciom z lektorami Eltee zapomnisz, co to jest bariera językowa! Zaczniesz mówić swobodnie i bez zahamowania. Tematyka, forma i sposób prowadzenia zajęć będą całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb, celu nauki, a także Twojego stylu życia.

  Lektorzy Eltee doskonale znają metody nauczania, dzięki czemu dostosują zajęcia i sposób pracy do Ciebie.

  Nie musisz nam wierzyć na słowo. Każde zajęcia w Eltee przygotowane są specjalnie dla Ciebie. Masz jasność, czego się uczysz, dzięki rzeczowym, konkretnym i regularnym podsumowaniom widzisz swoje postępy, Twoja nauka ma jasny cel i przebieg. Czuwamy nad poszczególnymi etapami Twojej nauki, dlatego osiągasz zamierzone efekty i cele językowe.

  Prawie 40% naszych Klientów pochodzi z polecenia! Sprawdź opinie naszych Klientów!


  Nasze kursy trwają cały rok! Zapisz się już teraz! Wypełnij formularz kontaktowy tutaj, oddzwonimy!

 • Angielski konwersacje

  Uczysz się angielskiego już kilka dobrych lat i nadal boisz się mówić? Chcesz zacząć mówić płynnie, poprawnie i swobodnie?  My wiemy, co zrobić, aby wreszcie:

  • Przełamać barierę językową
  • Nauczyć się swobodnie rozmawiać na tematy, na które chętnie wyraziłbyś swoją opinię, a brakuje Ci odpowiednich wyrażeń bądź zwrotów

  W Eltee nauczysz się poprawnej wymowy, czyli tego, co jest niezbędne w skutecznej komunikacji.

  Nauczysz się, że „Whatcha gonna do” brzmi w wersji poprawnej „What are you going to do”, ale tak mówią native speakerzy.

  Nauczysz się rozumieć i mówić ucinając sylaby, łącząc słowa, a nawet je pomijając... Wielu uczącym się sprawia trudność zrozumienie native speakerów właśnie dlatego, że oni ucinają sylaby w słowach, pomijają niektóre słowa, mieszają je, łączą, połykają...

  “Whatcha gonna get when ya go-da-the store-danight wi-the wife ‘n kids?” 

  Nauczysz się słów, stałych zwrotów, idiomów i phrasali. Nauczysz się mówić jak native speaker, ponieważ poznasz tajniki stosowania łączników konwersacyjnych.

  So, Look, you see, I’m not like totally fluent in Russian, you know, but it’s kind of similar to Ukrainian. Well, I mean, they aren’t exactly the same, but they have kind of like similar grammatical structures...

  Czy wiedziałeś, jak się po angielsku mówi o swojej żonie/mężu? „I like the colour of the car but I should ask my other half before I buy it”.

  Jeśli ostatnio masz mnóstwo pracy (you are snowed under with work) i musisz zarywać noc (you have to pull an all-nighter), aby dokończyć projekt, a do tego Twoje dziecko budzi Cię w nocy (your kid keeps you awake all night), na pewno nie zmrużysz oka (you won’t sleep a wink) dzisiejszej nocy.

  Zajęcia konwersacyjne w Eltee prowadzone przez doświadczonych lektorów będą dostosowane do Twojego poziomu, prowadzone w sposób realnie polepszający Twoją płynność i eliminujący błędy językowe. 


 • Dla firm

  Szukasz zajęć z angielskiego dla swojej firmy?
  Zależy Ci na szybkich efektach?
  Oczekujesz elastyczności?

  Świetnie! Jesteś we właściwym miejscu!

  Jak rozpocząć kurs dla Twojej firmy?

   

  KROK 1 - Poznajmy się
  Spotkaj się z naszym Metodykiem i powiedz nam, czego potrzebuje Twój biznes. Gdy poznamy potrzeby i cele Twojej firmy, otrzymasz od nas specjalnie zaprojektowany program nauki

  • dokładnie sprawdzimy poziom językowy wszystkich potencjalnych uczestników
  • zaproponujemy metody i plan kursu, który zaowocuje... szybciej niż myślisz!
  • gwarantujemy elastyczność, szybko dopasujemy się do bieżących zmian podczas kursu


  KROK 2 - Decyzja Twojego biznesu

  Otrzymasz podsumowanie audytu, nasze propozycje rozwiązań i projekty kursów. Teraz będziesz mieć czas na przemyślaną decyzję.


  KROK 3 - Rozpoczynamy zajęcia
  Jesteś już w pełni przekonany, że zajęcia w Eltee są idealne dla potrzeb Twojej firmy. Kurs się rozpoczyna!

  Co zyskają uczestnicy kursów?

  1. Dokładnie wiedzą, czego się uczą i po co - u nas każda lekcja ma swój cel.
  2. Zyskują pewność siebie, rozmawiają w języku obcym już od pierwszych zajęć. 
  3. Ich wypowiedzi brzmią naturalnie -  stosują to, co w mowie stosują rodowici mówcy.
  4. Gwarancję kompetentnego i dopasowanego do potrzeb i specyfiki firmy lektora.
  5. Dostosowanie czasu i terminów zajęć do możliwości Twojej firmy.

  Nasza metoda dla biznesu


  Każde środowisko biznesowe kreuje cele, wartości i specyfikę komunikacyjną, dlatego najlepszą metodą jest skuteczne dopasowanie do wymagań Klienta.

  Nie idziemy na łatwiznę i nie uczymy z jednego podręcznika, wykonując żmudne ćwiczenia na lekcjach! Na zajęciach wykorzystujemy:

  • biznesowe materiały autentyczne  (podcasty, wystąpienia, nagrania video) 
  • rzeczywiste sytuacje biznesowe  (rozmowy, negocjacje, codzienna komunikacja, prezentacje, telefony, podróże służbowe, efektywna komunikacja mailowa).

  Podczas zajęć komunikujemy się wyłącznie w języku obcym.

  Dostęp online i elastyczność

   

  Niezależnie od tego jak dużym zespołem kierujesz zyskasz:

  - dostęp do postępów i raportów frekwencji online z każdego miejsca na świecie
  - dodatkowe materiały przygotowane przez lektora dla potrzeb Twojej firmy osadzone na chmurze online
  - przejrzysty system ewaluacji i testowania on-line
  - pełną kontrolę nad rozliczeniami
  - dopasowanie modelu płatności do potrzeb Twojej firmy

  Szczególnie interesujące dla firm:

   

  • Skuteczna komunikacja w biznesie
  • Networking
  • Rozmowy biznesowe
  • Całkowite zanurzenie w języku
  • Spotkania i negocjacje
  • Język formalny i półformalny
  • Email English
  • Prezentacje
  • Rozmowy przez telefon
  • Kursy online z lektorem


  Analiza przypadku

  Case study: Pracownicy różnych stanowisk uczą się w tych samych grupach realizując taki sam program nauczania tj. kurs „Business English”, jednak nadal nie potrafią wykorzystać w swojej pracy nowych umiejętności językowych.


  Rozwiązanie Eltee:
  Dokładny audyt językowy i analiza potrzeb pozwoliły precyzyjniej nakreślić programy szkoleniowe dostosowane do specyfiki branży firmy i zajmowanych stanowisk, np. managerowie sprzedaży koncentrowali się na wykorzystaniu umiejętności językowych w sprzedaży, uczyli się jak prowadzić negocjacje w j. angielskim...

  Umów bezpłatne spotkanie w Twojej firmie: 
  tel. +48
   

  Eltee.pl - Języki i Podróże - Gdzie prowadzimy zajęcia? Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto

 • Angielski biznesowy

  Doskonale wiemy, że Business English to nie tylko prezentacja raportu sprzedaży z ostatniego kwartału. Wiemy, że to również „small talk” z klientem, szefem, kolegą z pracy. Nie szufladkujemy Twoich lekcji w ramy jednego podręcznika. Łączymy różne materiały, w tym przede wszystkim autentyczne (filmiki, artykuły) po to, aby Twój język brzmiał naturalnie.

  Nauczysz się na przykład co powiedzieć, aby zlecić omówienie pomysłów obniżenia kosztów swojemu teamowi: Let’s take a few minutes and brainstorm some ways that we can cut costs.

  Często uczestniczysz w międzynarodowych „callach”? Nauczysz się, jak możesz poprosić, aby Ci nie przerywano podczas rozmowy... Please make sure I have no interruptions while I’m on the conference call.

  Nauczysz się tego, co będzie Ci potrzebne. Zdobędziesz praktyczną wiedzę językową w tematach, z którymi spotykasz się lub będziesz spotykać się w codziennej pracy.   Business English w Eltee to:

  • praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności, aranżowanie realnych sytuacji biznesowych, tzw. "case studies"
  • indywidualne podejście uwzględniające specyfikę branży, charakter pracy, cel językowy
  • aktualne materiały autentyczne ze świata biznesu
  • rozwój wszystkich sprawności językowych niezbędnych w komunikacji biznesowej

  Wszystkie kursy są projektowane indywidualnie. Przed rozpoczęciem kursu językowego odbywa się audyt językowy (sprawdzenie znajomości języka) oraz szczegółowa analiza potrzeb, dzięki czemu kursy uwzględniają potrzeby i cele uczestników.  
   

  Każdy z niżej przedstawionych modułów może zostać zrealizowany jako element kompleksowego kursu biznesowego lub ogólnego.  Angielski praktyczny w pracy

  
Na kursach „Angielski praktyczny w pracy” nabędziesz praktyczne umiejętności w posługiwaniu się angielskim w pracy w sytuacjach formalnych (rozmowy z współpracownikami, kierownikami, klientami, itp., pisanie e-maili, rozmowy telefoniczne, prezentacje), ale także nieformalnych (lunch z klientem, sytuacje po pracy, tzw. „small talk”, czyli swobodne, krótkie pogawędki przy kawie).

   
  Jak wygląda przykładowy „small talk”?

  Them: "Hi. My name is Josh. It's a pleasure to meet you."  
  You: "Hi Josh. I'm glad to be here." 
  Them: "Did you have any problems finding this place." 
  You: "I didn't have any problems. I found directions on the internet so it was pretty easy to find. However, the traffic was not that great." 
  Them: "Traffic is never good around here." 
  You: "I agree. It would be great if there was a train or a subway line that went through here." 
  Them: "That would be so great. I would definitely take the train if they had it." 
  You: "Trains are great because you can read a book or get a little rest instead of having to fight the traffic." 
  Them: "Very true. Well, let me begin by telling you about our company..."
  (www.talkenglish.com)

  Przykład podany wyżej ilustruje krótką, niezobowiązującą pogawędkę dwóch osób, które poznają się po raz pierwszy w sytuacji oficjalnej. Zanim przejdą do sedna, rozmawiają o tym, jak jedna z osób dotarła na miejsce...


  E-mail English – kurs pisania e-maili przeznaczony jest dla osób, które na co dzień „mailują” w pracy lub zamierzają podjąć pracę, w której umiejętność ta jest niezbędna. Na kursie Eltee E-mail English:

  • nauczysz się pisać poprawne i efektywne e-maile po angielsku
  • nabędziesz praktyczną umiejętność efektywnej komunikacji poznając odpowiednią formę i styl pisania

  Szereg praktycznych ćwiczeń i aranżowane sytuacje mailowe ułatwią Ci opanowanie tej przydatnej umiejętności. Polecamy realizację kursu w różnych formach w zależności od trybu pracy i Twoich możliwości organizacyjnych.  Telephone English – kurs dla wszystkich chcących rozwinąć umiejętności prowadzenia skutecznych rozmów telefonicznych. Rozmowy telefoniczne posiadają ustalony schemat, jeśli więc zastanawiasz się jak prowadzić je w sposób profesjonalny, jakich zwrotów i w jakich sytuacjach powinieneś używać. Szereg praktycznych ćwiczeń i aranżowane sytuacje rozmów telefonicznych pozwolą opanować Ci tę umiejętność do perfekcji.  Angielski nie tylko formalnie – w świecie biznesu, oprócz sytuacji formalnych, musimy niejednokrotnie poradzić sobie w nieformalnych sytuacjach biznesowych, jak na przykład podczas lunchu biznesowego z klientem czy krótkiej rozmowy towarzyskiej, tzw. „small talk” w windzie. Ten kurs uczy się odnajdywać się w takich sytuacjach, dzięki czemu chwile niezręcznej ciszy tuż przed ważnym spotkaniem odejdą w zapomnienie. 

  

Prezentacje – idealny kurs dla osób tworzących prezentacje biznesowe w języku angielskim. Nauczysz się jak skutecznie przygotować i przeprowadzać prezentacje. Praktyczne ćwiczenia i aranżowane prezentacje pozwolą Ci zyskać swobodę i płynność w prowadzeniu własnych prezentacji.

  

Spotkania i negocjacje – kompleksowy kurs w zakresie spotkań biznesowych w środowisku międzynarodowym. Nauczysz się jak efektywnie prowadzić spotkania oraz w nich uczestniczyć.  CV & Cover Letter – jak przygotować dokumenty aplikacyjne? Kurs również w formie kursu korespondencyjnego z lektorem przez e-mail.  Interview Crash Course – intensywny kurs przygotowujący do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.
   

  Nasze kursy trwają cały rok! Możesz zapisać się w dowolnym momencie! Najlepszy czas, żeby zacząć jest TERAZ!

   

   

 • Angielski finansowy

  Komu jest dedykowane szkolenie Eltee Financial English?

  Osobom pracujących na stanowiskach związanych z finansami, referujących, decydujących i zarządzających finansami firmy. Przed szkoleniem proponujemy bezpłatny Audyt Potrzeb i Umiejętności Językowych.
   

  Jakie korzyści przyniesie Ci szkolenie?

  Rozwiniesz swoje umiejętności językowe w dziedzinie specjalistycznego słownictwa finansowego w języku angielksim. Zaaranżowane sytuacje na sesjach treningowych pozwolą Ci wykorzystać w praktyce umiejętności i zdobyć biegłość w operowaniu terminologią finansową.

   

  Jaka jest pewność, że szkolenie prowadzone jest na najwyższym poziomie?

  Udzielamy gwarancji satysfakcji 100%. Jesteśmy przekonani, że nasze szkolenie jest najlepsze na rynku, jeśli jednak stwierdzisz inaczej, zwrócimy Ci pieniądze za szkolenie. Naszymi zadowolonymi klientami są dyrektorzy finansowi czołowych korporacji międzynarodowych i polskich firm prowadzących międzynarodową działalność, gwarantujemy, że ich pozytywne opinie o naszych kursach są autentyczne -  Ty również możesz przekonać się o wartości naszego szkolenia bez ryzyka.


  Ile kosztuje kurs indywidualny lub grupowy? Zapytaj o wycenę - formularz kontaktowy!

  Kim jest nasz trener?

  Barbara jest członkiem The British Polish Chamber of Commerce. Zajęcia nauki języka angielskiego dla dorosłych prowadzi od 1990 roku. W 1990 zdała egzamin państwowy na tłumacza i jest zarejestrowanym tłumaczem języka angielskiego w NOT (Naczelna Organizacja Techniczna). Ukończyła kursy Business English w Wielkiej Brytanii oraz w British Council w Polsce. Jest absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego i Edukacji Europejskiej (UW). Uzyskała najbardziej prestiżowe i uznawane międzynarodowo certyfikaty wydane przez University of Cambridge ESOL Examination: BEC (Certyfikat Business English Higher) - dokumentujący biegłą znajomość języka angielskiego biznesowego na najwBarbara - Financial Englishyższym poziomie zaawansowania, a także ICFE (The International Certificate in Financial English) - potwierdzający biegłą znajomość języka angielskiego finansowego. ICFE jest uznanym na całym świecie, elitarnym egzaminem przygotowanym przez Cambridge ESOL oraz ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) - światową organizację zrzeszającą dyplomowanych księgowych i innych specjalistów w dziedzinie finansów. Prowadziła specjalistyczne kursy języka finansowego i księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

  
Oprócz biegłej znajomości języka angielskiego finansowego i biznesowego, ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach samodzielnych i menedżerskich w korporacjach międzynarodowych i w firmach średniej wielkości o różnym profilu działalności. Od wielu lat uczestniczy w negocjacjach biznesowych, wykonuje tłumaczenia konsekutywne, tłumaczy dokumenty finansowe, teksty biznesowe i inne specjalistyczne dokumenty branżowe.

  Jest magistrem Fizyki UW oraz absolwentką SGH Wydziału Strategicznego Zarządzania Marketingowego w Warszawie. Posiada Certyfikat ukończenia kursów Szkoły Giełdowej GPW w Warszawie. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu analizy finansowej, strategii przedsiębiorstw, wyceny firm, rachunkowości i podatków. W ostatnim czasie, oprócz prowadzenia kursów z języka angielskiego, współpracowała jako ekspert z firmą konsultingową zajmującą się doradztwem w zakresie rozwoju biznesu, a także wyceną przedsiębiorstw oraz prowadzeniem transakcji kupna i sprzedaży firm i udziałów.

  O sobie: "Uwielbiam uczyć się arabskiego, piszę i czytam po arabsku, jestem zafascynowana Bliskim Wschodem i tamtejsza kulturą, odpręża mnie praca fizyczna w ogrodzie."
   

  Główne tematy szkolenia obejmują:

  • Financial statements ( balance sheet, profit & loss, cash flow)
 Sprawozdania finansowe (bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych)
  • Audit
 Kontrole
  • Reports 
Raporty
  • Financial ratios 
Wskaźniki finansowe
  • Company's structure 
Struktura organizacyjna przedsiębiorstw
  • Central bank 
Bank centralny
  • Money: currency, interest rates, monetary policy 
Pieniądze : waluty, stawki procentowe, polityka monetarna
  • Banking: commercial, retail 
Bankowość: komercyjna, detaliczna
  • Investment banking and brokerage services
 Bankowość inwestycyjna i usługi maklerskie
  • Taxes: types of taxes, tax avoidance, tax efficiency
 Podatki: typy podatków, unikanie podatków, optymalizacja podatkowa
  • Insurance 
Ubezpieczenia
  • Financial markets 
Rynki finansowe
  • Stocks and shares
 Akcje i udziały
  • Initial Public Offers (IPO) 
Emisje publiczne na rynku pierwotnym
  • Secondary market operations 
Operacje na rynku wtórnym
  • Mergers and takeovers
 Fuzje i przejęcia 
  • Graphs and trends
 Analiza wykresów i trendów
  • Hedge funds and structured products
 Fundusze hedgingowe i produkty strukturyzowane
  • Investments 
Inwestycje
  • Financing methods 
Metody finansowania
  • Harmful financial practices: tax havens, money laundering, bribery
 Przestępstwa i szkodliwe praktyki finansowe (raje podatkowe, pranie pieniędzy, łapówkarstwo)
  • Venture Capital (VC)
 Inwestycje kapitałowe wysokiego ryzyka

   

  Uwaga! Poza wyżej wymienionymi, uczestnicy mogą zgłosić również inne tematy do omówienia podczas kursu. Na życzenie klientów, dowolne zagadnienie z programu zajęć może zostać pominięte, przesunięte na inną pozycję lub przeanalizowane w sposób bardziej obszerny i szczegółowy.

 • Dla dzieci i młodzieży

  “Edukacja nigdy więcej nie powinna być w głównej mierze przekazywaniem wiedzy, ale musi przyjąć nową formę, szukając uwolnienia dla ludzkich możliwości.”
  Dr Maria Montessori

   

  Eltee.pl - Języki i Podróże to nie tylko zajęcia indywidualne z dojazdem lektora do Twojego dziecka. To przede wszystkim przemyślany i konsekwentny plan nauki dostosowany do konkretnych potrzeb wymagającego ucznia, nad którym czuwa metodyk szkoły. 
   

  Podczas zajęć Eltee KidsTwoje dziecko będzie aktywnie uczestniczyć w aktywnościach przygotowanych przez lektora, będzie tworzyć, działać i mówić. Dzięki temu:

  • trwale zapamięta zwroty i wyrażenia
  • będzie używać języka w realnych sytuacjach (np. podczas pobytu za granicą, w rozmowie z obcokrajowcem)
  • nabędzie prawidłowy akcent 
  • będzie używać stałych wyrażeń w języku obcym, które na co dzień wypowiada w języku polskim
  • będzie czynnie wykorzystywać angielski
  • nauczy się wartościowych rymowanek, piosenek i wierszyków
  • będzie czerpać przyjemność z odkrywania świata w języku angielskim, a poprzez gry, zabawy, zajęcia ruchowe i muzyczne dostosowane do potrzeb Twojego dziecka język będzie dla niego sposobem na odkrywanie nowego

   

  Zajęcia. Rodzice mogą uczestniczyć w czasie zajęć. Zalecamy, aby zajęcia odbywały się regularnie przynajmniej 2x w tygodniu. Możliwość nauki w parach lub minigrupie w domu jednego z uczniów.

  Materiały nauczania. Dostosowane są do Twojego dziecka. Korzystamy z materiałów audio-video, wykorzystujemy piosenki, wierszyki, rymowanki, autentyczne historyjki i bajki. Wprowadzamy dziecko w świat anglojęzyczny dzięki wykorzystaniu autentycznych źródeł, z jakich korzystają i jakimi bawią się ich rówieśnicy w Wielkiej Brytanii oraz USA.  Materiały stanowią bazę, są źródłem dalszych pomysłów na skuteczną i inspirującą realizację zajęć. Aranżowanie realnych sytuacji, wykonywanie prezentacji, korespondowanie z rówieśnikami z innych krajów, wykorzystanie obcojęzycznych stron internetowych w wyszukiwaniu - wszystko to ma na celu zapewnienie dziecku kontaktu z żywym językiem.

  Stała współpraca z rodzicami. Dzięki temu, że nad każdym kursem każdego dziecka czuwa metodyk, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach. W każdej chwili masz możliwość rozmowy zarówno z lektorem, jak i z metodykiem o Twoim dziecku, zapewniamy również stały dostęp do platformy online, gdzie możesz na bieżąco sprawdzać postępy w nauce Twojego dziecka.

   

 • Zajęcia online

  Oczekujesz elastyczności? Zależy Ci na tym, żeby oszczędzić czas i pieniądze? Jesteś we właściwym miejscu!
   

  Co zyskujesz kupując kurs?

  • rewelacyjna nauka z lektorem 
  • wygodna forma kursu online (Skype, Gmail lub platforma interaktywna)
  • bezpłatny szczegółowy audyt Twojego poziomu oraz potrzeb językowych
  • 100% sprawdzony i wymagający trener języka obcego
  • swobodna komunikacja
  • codzienne sytuacje językowe
  • autentyczne zwroty i wyrażenia
    

  Dzięki czemu nasze zajęcia są niepowtarzalne?

  Wszystko co dobre w usługach dzieje się wyłącznie za sprawą właściwych ludzi na właściwym miejscu i albo dobrze o tym wiesz, albo dopiero zaczynasz to dostrzegać. Tak naprawdę nie ma znaczenia, co napiszemy w tej ofercie i jak bardzo będzie kolorowa i piękna, chociaż i o to naprawdę się staramy.

  Co zyskujesz dzięki zajęciom online?

  • jesteś wolny
  • komunikujesz się bez barier
  • oszczędzasz czas i pieniądze
  • tematyka, forma i sposób prowadzenia zajęć są całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb, celu nauki i stylu życia
  • mówisz swobodnie i bez zahamowań


  Zapytasz na pewno o przykładowe wyrażenia, które poznajesz i trenujesz na zajęciach:

  Czy nie starasz się czasem wyeliminować z diety jakiegoś składnika? I’m trying to cut down on caffeine - powiesz, jeśli zależy Ci na ograniczeniu spożycia kofeiny.
  Gdy wskutek nadmiernego chodzenia po sklepach w przedświątecznej gorączce, Twoje stopy zatrą Cię do żywej skóry, powiesz: „The soles of my feet are raw from all that walking!”
  Jeśli chcesz odpalić jakiś program komputerowy, musisz kliknąć w ikonkę... Double click that yellow icon to launch it
  Czasem masz ochotę zaprosić kogoś do kina :) „Would you like to go see a movie together sometime?
  „Na mnie już pora”... powiesz, gdy musisz wyjść. I should get going
  Mógłbyś przysiąc, że tutaj odłożyłeś coś, co właśnie Ci zginęło... to dziwne! That’s weird. I could have sworn I put it here!
  Jeśli Twoje dziecko właśnie się potknęło i przewróciło, chcąc pocieszyć je, powiesz: You’ll live.

  Znaczenie ma jedynie to, kto będzie z Tobą pracował. Kim będzie Twój lektor. Czy współpraca będzie dla Ciebie w 100% owocna. Tutaj właśnie zaczyna się przewaga, którą mamy i którą posiądziesz Ty zaczynając zajęcia.

 • Angielski prawniczy

  Główne tematy z zakresu indywidualnych szkoleń Legal English, do opracowania w jednym bloku lub poszczególnych modułów z możliwością pogłębienia każdego z nich na życzenie klientów. Uwaga, zagadnienia przedstawione w modułach 1-6 powinny, choćby pobieżnie znaleźć się w wykładzie ogólnym.

  1. Formal English - formal vocabulary as approached in everyday language.

  Język prawniczy jako rodzaj języka formalnego. Zaawansowane struktury językowe języka formalnego. Słownictwo języka formalnego – etymologia wyrazów, rola przedrostków i końcówek. Interpretacja informacji prawnych. Analiza i tłumaczenie preambuły Konstytucji UE i RP.

  2. Legal Translation - general concepts of translation and legal English traps.

  Brak jednolitości systemów prawnych i komplikacje przekładu na podstawie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - limited liability company. Specyfika struktury gramatycznej przepisów prawa. Logika prawnicza w formułowaniu zdań. Przykładowe przepisy kodeksu spółek handlowych - wykładnia i najczęstsze błędy w tłumaczeniu.

  3. Contracting - basic provisions of the Polish Civil Code.

  Wprowadzenie do języka prawnego na podstawie wybranych przepisów kodeksu cywilnego. Czynności prawne, forma i wady oświadczenia woli. Zobowiązania umowne. Udzielanie pełnomocnictwa procesowego. Kazusy z prawa cywilnego.

  4. Labour Law and Recruitment - the body of Polish Labour Law with the workshop on writing CVs & CLs.

  Podstawowe regulacje kodeksu pracy, typy umów i przykładowe umowy o pracę. Kazusy z prawa pracy. Odpowiadanie na ogłoszenia o pracę, pisanie listów motywacyjnych i CV. 

  5. Various Contracts - further analysis of civil law. Questioning provisions of contracts, negotiating terms, writing agreements.

  Rodzaje umów obrotu handlowego, umowa sprzedaży, dzierżawy, najmu, leasing, franchising. Kontrakty stulecia i ich gospodarcze znaczenie; F-16 i umowa dostaw gazu przez Gazprom.

  6. Companies and Partnerships - overview of the Polish Code of Commercial Partnerships and Companies and the law on Economic Activity; establishing a company, meeting of shareholders, minutes of the management board.

  Uwarunkowanie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Formy organizacyjne kodeksu spółek handlowych. Historyczne uwarunkowania i współczesna rola spółek akcyjnych. Akty założycielskie, statuty, protokoły posiedzeń.

  7. Crime and Punishment - crimes and misdemeanours, workshop on writing motions and petitions.

  Przestępstwa i wykroczenia, rodzaje kar. Kara śmierci - dyskusja. Sprawa Enronu, Madoffa, Lehman Brothers i Jukosu. Protokół rozprawy głównej, zgłoszenie popełnienia przestępstwa, wniosek o uchylenie środków zapobiegawczych, wyroki w najgłośniejszych procesach karnych

  8. Civil Procedure and Copyright Protection - actions, Petition for maintenance, petition for divorce. Workshop on procedural writs.

  Postępowanie cywilne przed polskimi sadami, podstawowe regulacje kodeksu postepowania cywilnego. Pozew o rozwód, pozew od wypowiedzenia umowy o pracę, pozew o wydanie nakazu zapłaty. Najgłośniejsze procesy: sprawa przeciwko McDonalds, przeciwko Napster i Kim Dotcom, naruszenia Microsoftu wg KE. Pisanie esejów na temat naruszeń prawnych i wniosków o odszkodowania.

  9. Bankruptcy and Reorganization Law - insolvency and creditor's claims.

  Niewypłacalność dłużnika w świetle polskiego prawa. Prawo upadłościowe i naprawcze. Bankructwo United Airlines, sprawa Enronu. Pomoc rządu dla stoczni Gdańskiej.

  10. Financial Institutions - banks and their Organization, loan and mortgage agreements, introduction to tax law.

  Ogólne wiadomości o prawie finansowym. Konstrukcja budżetu. Cele i zakres polityki fiskalnej państwa, rodzaje podatków. Prawo bankowe. Umowa pożyczki i umowa kredytu bankowego. Hipoteka i zastaw.

  11. Insurance Law. Personal Term Policy. Motor Civil Liability.

  Problemy starzejących się społeczeństw - rola ubezpieczeń społecznych i systemu emerytalnego. Trzy filary polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Rodzaje umów, analiza i tłumaczenie umowy ubezpieczenia na dożycie, auto casco, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

  12. The Law of European Union. European Court of Human Rights.

  Rola instytucji europejskich. Traktat akcesyjny i porady dla tłumaczy dokumentów UE. Przykładowe dyrektywy i rozporządzenia Komisji Europejskiej. Europejski Trybunał Sprawiedliwości - zasady składania wniosków do Trybunału. Sprawy naruszeń Konwencji Praw Człowieka przez sądy polskie.

  13. International Law. Right vs. Might - international law and the use of violence. Afghanistan, Iraq, Libya, Syria.

  Karta Narodów zjednoczonych a sprawa interwencji w Iraku - analiza artykułu 51 Karty. Trybunał Arbitrażowy, negocjacje i mediacje na szczeblu międzynarodowym. Sprawa Cypru.

  14. NAFTA, CEFTA, WTO. IMF - the role of globalization in the development of international structures.

  Wybrane instytucje międzynarodowe. Porównanie UE i NAFTA. NATO. Dyskusja na temat zasadności postulatów alterglobalistów i ruchu Occupy. Nazewnictwo i statuty instytucji.

   

 • Angielski w księgowości

  Komu jest dedykowane szkolenie Eltee Accounting English?

  Osobom pracujących w działach księgowych o dowolnym profilu działalności oraz w instytucjach należących do sektora finansowego dla których ważne jest biegłe posługiwanie się terminologią księgową po angielsku.

   

  Jakie korzyści przyniesie Ci szkolenie?

  Rozwiniesz swoje umiejętności językowe w dziecinie specjalistycznego słownictwa języka finansowo-księgowego w języku angielskim. Zaaranżowane sytuacje na sesjach treningowych pozwolą Ci wykorzystać w praktyce umiejętności i zdobyć biegłość w operowaniu terminologią związaną z księgowością po angielsku.

   

  Jaką jest pewność, że szkolenie prowadzone jest na najwyższym poziomie?

  Udzielamy gwarancji satysfakcji 100%. Jesteśmy przekonani, że nasze szkolenie jest najlepsze na rynku, jeśli jednak stwierdzisz inaczej, zwrócimy Ci pieniądze za szkolenie. Naszymi zadowolonymi klientami są dyrektorzy finansowi czołowych korporacji międzynarodowych i polskich firm prowadzących międzynarodową działalność, gwarantujemy, że ich pozytywne opinie o naszych kursach są autentyczne -  Ty również możesz przekonać się o wartości naszego szkolenia bez ryzyka.
   

  Ile kosztuje kurs indywidualny lub grupowy? Zapytaj o wycenę - formularz kontaktowy!

  Kim jest nasz trener?

  Barbara - Financial EnglishBarbara jest członkiem The British Polish Chamber of Commerce. Zajęcia nauki języka angielskiego dla dorosłych prowadzi od 1990 roku. W 1990 zdała egzamin państwowy na tłumacza i jest zarejestrowanym tłumaczem języka angielskiego w NOT (Naczelna Organizacja Techniczna). Ukończyła kursy Business English w Wielkiej Brytanii oraz w British Council w Polsce. Jest absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego i Edukacji Europejskiej (UW). Uzyskała najbardziej prestiżowe i uznawane międzynarodowo certyfikaty wydane przez University of Cambridge ESOL Examination: BEC (Certyfikat Business English Higher) - dokumentujący biegłą znajomość języka angielskiego biznesowego na najwyższym poziomie zaawansowania, a także ICFE (The International Certificate in Financial English) - potwierdzający biegłą znajomość języka angielskiego finansowego. ICFE jest uznanym na całym świecie, elitarnym egzaminem przygotowanym przez Cambridge ESOL oraz ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) - światową organizację zrzeszającą dyplomowanych księgowych i innych specjalistów w dziedzinie finansów. Prowadziła specjalistyczne kursy języka finansowego i księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

  
Oprócz biegłej znajomości języka angielskiego finansowego i biznesowego, ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach samodzielnych i menedżerskich w korporacjach międzynarodowych i w firmach średniej wielkości o różnym profilu działalności. Od wielu lat uczestniczy w negocjacjach biznesowych, wykonuje tłumaczenia konsekutywne, tłumaczy dokumenty finansowe, teksty biznesowe i inne specjalistyczne dokumenty branżowe.

  Jest magistrem Fizyki UW oraz absolwentką SGH Wydziału Strategicznego Zarządzania Marketingowego w Warszawie. Posiada Certyfikat ukończenia kursów Szkoły Giełdowej GPW w Warszawie. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu analizy finansowej, strategii przedsiębiorstw, wyceny firm, rachunkowości i podatków. W ostatnim czasie, oprócz prowadzenia kursów z języka angielskiego, współpracowała jako ekspert z firmą konsultingową zajmującą się doradztwem w zakresie rozwoju biznesu, a także wyceną przedsiębiorstw oraz prowadzeniem transakcji kupna i sprzedaży firm i udziałów.

  O sobie: "Uwielbiam uczyć się arabskiego, piszę i czytam po arabsku, jestem zafascynowana Bliskim Wschodem i tamtejsza kulturą, odpręża mnie praca fizyczna w ogrodzie."

   

  Główne tematy szkolenia obejmują:

  • Accounting basic issues
 Podstawowe zagadnienia księgowości
  • Bookkeeping 
Prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • Accounting principles 
Zasady rachunkowości
  • Balance Sheet 
Bilans
  • Profit and Loss account 
Rachunek zysków i strat
  • Cash Flow
 Rachunek przepływów pieniężnych
  • Cost accounting 
Księgowość kosztowa
  • Creative accounting
 Kreatywna księgowość
  • Management accounting 
Rachunkowość zarządcza
  • IAS International Accounting Standards 
Międzynarodowe Standardy Rachunkowości
  • Audits 
Kontrole
  • Reports (financial reports, audit reports) 
Raporty (raporty finansowe, raporty audytorskie)
  • Financial ratios
 Wskaźniki finansowe
  • Central bank 
Bank centralny
  • Banking: commercial, retail, investment
 Bankowość: komercyjna, detaliczna, inwestycyjna
  • Taxes 
Podatki
  • Insurance 
Ubezpieczenia
  • Graphs and trends analysis 
Analiza wykresów i trendów
  • Comparing and discussing financial results from different periods 
Porównywanie i omawianie wyników finansowych z różnych okresów
  • Investments 
Inwestycje
  • Financing methods and rising funds
 Metody finansowania i pozyskiwanie fundusz 

  Uwaga! Poza wyżej wymienionymi, uczestnicy mogą zgłosić również inne tematy do omówienia podczas kursu. Na życzenie klientów, dowolne zagadnienie z programu zajęć może zostać pominięte, przesunięte na inną pozycję lub przeanalizowane w sposób bardziej obszerny i szczegółowy.

 • Angielski - egzaminy specjalistyczne ICFE, ACCA, CIMA

  ICFE

  Kurs przygotowujący do egzaminu ICFE - The International Certificate in Financial English.

  Jest to prestiżowy egzamin opracowany przez Cambridge ESOL i Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) - prestiżową organizację zrzeszającą księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów, oceniający umiejętność posługiwania się językiem angielskim księgowo-finansowym, a także sprawdzający wiadomości merytoryczne z zakresu finansów. Egzamin przeznaczony jest głównie dla osób pracujących w finansach i rachunkowości lub planujących karierę zawodową tych dziedzinach.

  Certyfikat ICFE cieszy się międzynarodowym uznaniem wśród pracodawców i wraz z innymi dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe jest przepustką do najbardziej pożądanych stanowisk pracy.


  Przygotowanie do egzaminu ICFE daje umiejętności, które:

  • zwiększają możliwość zatrudnienia i awansu w sektorze finansowym
  • są niezbędne do zdania egzaminów specjalistycznych (CIMA, ACCA)
  • umożliwiają prowadzenie transakcji finansowych na całym świecie
  • poprawiają znacznie, jakość uczestnictwa w specjalistycznych kursach finansowych i księgowych

    

  GWARANCJA 100% SATYSFACKJI!

  Jesteśmy przekonani, że nasze szkolenie jest najlepsze na rynku, jeśli jednak stwierdzisz inaczej, zwrócimy Ci pieniądze za szkolenie.

  1. Kurs grupowy w sali szkoleniowej.

  Zapisy trwają cały rok. Terminy oraz lokalizacja indywidualnych zajęć ustalane są indywidualnie. 

  Koszt: ustalany indywidualnie

   

  2. Kurs indywidualny w sali szkoleniowej lub z dojazdem do Ciebie 

  Zapisy trwają cały rok. Terminy oraz lokalizacja indywidualnych zajęć ustalane są indywidualnie. 

  Koszt: ustalany indywidualnie
   

  3. Kurs grupowy w Twojej firmie

  Kurs grupowy może zostać zorganizowany w siedzibie firmy lub instytucji. Terminy i warunki ustalane są indywidualnie. Minimalna ilość osób w grupie: 5

  Koszt: ustalany indywidualnie

   

  Trener prowadzący szkolenie: Barbara Owerczuk. Jest członkiem The British Polish Chamber of Commerce (Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej). Zajęcia nauki języka angielskiego dla dorosłych prowadzi od 1990 roku. 
Oprócz biegłej znajomości języka angielskiego finansowego i biznesowego, ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach samodzielnych i menedżerskich w korporacjach międzynarodowych i w firmach średniej wielkości o różnym profilu działalności. Od wielu lat uczestniczy w negocjacjach biznesowych, wykonuje tłumaczenia konsekutywne, tłumaczy dokumenty finansowe, teksty biznesowe i inne specjalistyczne dokumenty branżowe.
   

  Lista tematów objętych kursem przygotowawczym do certyfikatu ICFE:

  1. The financial environment IAS International Accounting Standards, IASB, financial institutions, chartered accountancy, developments in accountancy, company's financial strategy, funds management, credit rating, assets valuation
  2. Accounting
 definition of accounting, basic accounting principles, accounting software, interview for an accountant post, ACCA Association of Chartered Certified Accountants, accuracy in accounting, SSAPs Statement of Standard Accounting Practices, CAT qualifications , cost accounting, management accounting
  3. Company performance 
Financial statements, balance sheet, statement of comprehensive income, cash flow statement, company reporting, IFRS International Financial Reporting Standards, disclosures, investments, SWOT analysis, SOX legislation
  4. Audits 
auditing in brief, basic auditing principles, forensic accounting, recruitment of auditors, auditing interviews, European and US auditing interviews, forensic accounting, most important auditing issues, the Big Four, auditor's report
  5. Taxation 
tax rates, tax frauds, tax avoidance, tax holidays, tax havens, tax exemptions
  6. Insurance 
Common insurance terms, regulatory framework of insurance, general principles of insurance accounting, captive insurance companies, insurance policies, reinsurance, IFRS 4 International Financial Standard for Insurance Contracts
  7. Banking central bank, investment banking, regulatory bodies, banking supervision, commercial and retail banking, capital adequacy ratio, confidentiality regulations, FRC Financial Reporting Council, credit crunch
  8. Bankruptcy 
language of bankruptcy, bankruptcy process, debt management and recovery, credit policy, insolvency practitioners, bankruptcy procedures, famous bankruptcy case study
  9. Fraud 
fraudulent activities in accounting, financial crimes, changes in accounting law, forensic accounting investigations, corporate fraud, famous fraudsters, money laundering, accounting fraud cases
  10. Ethics 
confidentiality, accounting and professional ethics, ethical reporting principles, ethical dilemmas, changing in ethics standards, Sarbanes-Oxley Act, business valuation

   

  TEMATY DODATKOWE (na życzenie klientów):

  • venture capital, stock exchanges, capital markets, stocks and shares, financial instruments, exchange rates, Mergers and Acquisitions, financial ratios, asset management, e-banking, pricing

   

  WAŻNE!
 Kurs przygotowuje kandydatów nie tylko pod względem językowym, lecz także merytorycznym. Istotną wartością kursu jest przeprowadzenie testów próbnych, które pozwalają uczestnikom zapoznać się z konstrukcją egzaminu ICFE i typem zawartych w nim zadań, co istotnie przyczynia się do skuteczności podawanych rozwiązań i pozwala efektywnie zarządzać czasem podczas egzaminu.

  W przypadku nieobecności na zajęciach, słuchacz otrzyma w ciągu 3 dni pocztą elektroniczną pełny zestaw materiałów wykorzystanych na opuszczonym spotkaniu. Będzie również możliwość konsultacji z wykładowcą po każdych zajęciach.
Na życzenie uczestników i za zgodą całej grupy, można będzie przełożyć termin zajęć na inny dzień lub zorganizować 2 spotkania w tym samym tygodniu.
   

  ACCA

  An Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) was founded in 1904 and is currently one of the world's leading and fastest-growing accountancy organizations.

  Their certificate is considered to be one of the most prestigious and internationally recognized professional qualification and a vital step in an accountancy or finance successful career. Being highly rated throughout all finance sector it gives its holders an unquestionable advantage over their competitors while contending for any senior positions. ACCA membership paves the way for the status of a Registered Auditor.

  All preparatory courses as well as the ACCA exam itself are proceeded in English, so consequently a high level of language abilities is absolutely essential to win the desirable qualification.

  Having the exam candidates' needs in mind, we have produced specialized English courses that are focused on this very group of professionals helping them to enhance their language skills and eliminate a language inefficiency that was holding them back from the desired certificate.

  If you want to join the very next English language course aiming to enable most effective participation in one of the ACCA courses or to take an ACCA exam with no language barriers, kindly please write to: [email protected]

   

  CIMA 

  CIMA is the world's largest professional body of management accountants and is offering the most relevant finance qualification for any enterprise.

  Most accounting qualifications train people for private practice, working on external audit and address tax issues. 
CIMA prepares people for their career on senior positions, it teaches skills necessary to provide most correct financial advice, to carry out risk management most effectively and to take appropriate strategic decisions that in the future will turn into the company's highest profit.

  An educational programme has been designed to deliver a strong understanding of every single aspect of a business so that CIMA's members can contribute vastly to the organization they are working for.

  All CIMA's courses, materials and qualification exams are held in English, so consequently comprehensive knowledge of the language is an absolute must if you are planning to participate in a syllabus or to sit any of the exams.

Zobacz nas na Facebooku       
 Fly High by Eltee.pl
VMD Script logo